Bertaraf Tesis ve Geri Dönüşüm Tesis Kurulumu

* Çamur kurutma tesisi;
Sanayi, enerji, altyapı çalışmalarından çıkan sıvı ve çamurların fiziksel ve kimyasal yapılarında farklılıklar bulunmaktadır. Özellikle çamurların kurutulması, kurutma sonucu oluşan kurutulmuş çamurların başta çimento sanayi olmak üzere enerji ihtiyacı olan tesislere alternatif yakıt olarak hazırlanması uzmanlık ve teknoloji gerektirmektedir.
Atık çamurları kurutarak ve ön işlemden geçirerek, alternatif yakıt olarak kullanılmasını sağlamakta ve aynı zamanda geri dönüştürülebilir enerji kazanımına da katkı sağlamaktadır.

* Aty tesisi (RDF);
Evsel ve endüstriyel nitelikli tehlikeli ve tehlikesiz geri dönüşümü mümkün olmayan atıkların değerlendirilerek atıktan türetilmiş yakıt üretimini sağlayan tesislerdir. Bu tip atıklar farklı içeriklere sahip olmaları sebebi ile parçalanmaları, ayrıştırılmaları, sınıflandırılmaları ve kalori seviyelerinin yükseltilerek yakıt halinde paketlenmesi tesisisin doğru projelendirilmesi ve uygun malzemeler kullanılmasıyla gerçekleştirilebilir.

* Plastik kırma ve geri dönüşüm tesisleri;

* Parçalama ve öğütme makineleri;

* Geri dönüşüm, Bertaraf, Atıktan enerji tesisleri projelendirme ve kurulum
Farklı proseslerden kaynaklanan atıkların kimyasal ve fiziksel özellikleri farklılıklar göstermektedir.
Uzman ekiplerimiz atıkları analiz ederek atığın türüne göre gerçekleştirilecek işlem ve bu işlem sonucu oluşan atığın ticari değerlendirmesini yaparak kurulacak tesisleri projelendirmekte ve üretimini gerçekleştirmektedir.
Copyright © 2019. Erksan Çevre